fbpx

Beslenme Koçluğu Eğitimi

Beslenme Koçu Kimdir?

Beslenme Koçu; beslenme ilkeleri, enerji ihtiyacı ve günlük enerji hesaplamaları, sağlıklı yaşam ve besinler, öğün planlama, metabolizma, beslenme sorunları, menü planlama ile ilgili bilgi ve becerisine sahip kişidir.

Beslenme Koçluğu Eğitim İçeriği;

 • Beslenme İlkeleri
 • Enerji İhtiyacı
 • Enerji Hesaplamaları
 • Sağlıklı Yaşam ve Besinler
 • Öğün Planlama
 • Metabolizma
 • Beslenme Sorunları
 • Menü Planlama

Eğitimi Süresi ve Eğitim Şekli

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifika Programı İnternet ortamında uzaktan eğitim imkanıyla verilmektedir. Sağlıklı Beslenme Koçluğu Eğitiminin eğitim süresi sürekli eğitim merkezi tarafından 210 saat 3 ay olarak planlanmıştır. Eğitime ait video ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, kursiyerler 7/24 istedikleri zaman sisteme girebilir ve istedikleri kadar izleyebilirler.

Eğitim şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile A-senkron video ve dokümanlar üzerinden gerçekleşir.

Sınav şekli ve türü: Çoktan seçmeli sınav olup, uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılır.

Sınavın soru sayısı: 20

Sınav hakkı: Tüm kursiyerlerimiz 5 kez sınav hakkına sahiptir. Sınav ücreti alınmaz.

Sertifika sınavı başarı puanı: Sınavda Başarılı Olmak İçin En Az 50 Almak Gerekir.

Beslenme Koçluğu İstihdam Alanları

Mesleğin yeterliliklerini kazanan bireyler;
Özel Spor Merkezlerinde,
Diyet Merkezlerinde,
Koçluk Merkezlerinde,
Özel Hastanelerde,
Sağlık kabinlerinde,
Özel Okullarda,
Sağlıklı beslenme ile ilgili faaliyet gösteren merkezlerde (oteller, spa, fitness salonları vb.) gerekli yeterlilikleri sağlayarak çalışabilirler.

Beslenme Koçu Kimler Olabilirler?

Diyetisyenler, doktorlar, psikologlar, psikolojik danışmanlar, hemşireler, ebeler, sosyal hizmet uzmanları, çocuk gelişim uzmanları, aile danışmanları, koçlar .
Not: Eğitimimiz bir diyetisyenlik eğitimi değildir. Kişisel gelişim için Sağlıklı Beslenme Koçluğuna dair bilgiler içermektedir.

Sertifika Geçerliliği

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Eğitimi kursu programı sonunda sınavdan başarılı olan kursiyerler Sürekli Eğitim Merkezi onaylı kurs bitirme sertifikası alırlar. Sertifika devlet üniversitesi onaylı olduğu için tüm Türkiye’de geçerlidir. Sertifikanızda şu bilgiler yer alacaktır: Üniversite adı, eğitimin adı ve saati, eğitim tarihleri, ad ve soyad, kimlik numarası, belge numarası, üniversitenin hologramı ve imzası bulunur.

Güvenilir Eğitim Kurumu

Kurumumuz sektördeki çalışmalarıyla 2012 yılından itibaren sektörde olan kurucu müdürümüz öncülüğünde hem devlet üniversiteleri ile işbirliği yapmış hem de T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğine uygun bir şekilde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.

Course Curriculum

Time: 210 hours
İçerik Yok

YASAL EĞİTİM KURUMU

 1. Ocak 18, 2021
  Cevapla

  Merhaba.İsmim Pınar.Kimler olabilir kısmında yokum.Sağlıklı beslenmeye çok önem veriyorum arkadaşlarıma da bunun için çok destek oluyorum ve yorum olarak sen bizim sağlıklı beslenme koçumuzsun yorumunu alıyorum sertifikam neden olmasın diye düşündüm ne yapabilirim bana bu konuda yardımcı olabilir ve ya öneri de bulunabilir misiniz?Teşekkürler

  • Admin bar avatar
   Anka Eğitim Kurumları
   Ocak 26, 2021
   Cevapla

   İyi Günler Pınar Hanım eğitim danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçerek eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi vereceklerdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir