fbpx
Back

Anka Eğitim Kurumu Sınav İşlemleri

Sınavda Hangi Evrakları Getirmeliyim?

Tüm kursiyerlerin Nüfus cüzdanlarını sınav salonuna gelirken yanlarında getirmeleri zorunludur. Aksi takdirde sınava alınmayacaklardır. Nüfus cüzdanı haricinde pasaport, evlenme cüzdanı, sürücü belgesi ve kamu kurumları personel kimlik kartı sınava giriş için kullanılmamaktadır.

Sınava Katılamazsam Ne Olur?

Sınava katılmayacak / katılamayacak kursiyerlerin sınavdan en geç 48 (iki gün) saat önce kurumumuzda görevli eğitim danışmanlarımıza bilgi vermeleri gerekmektedir.

Sınava Kaç Giriş Hakkım Var?

Her kursiyerin sınavlara toplam 4 giriş hakkı bulunmaktadır. İlk sınav haricindeki her sınav hakkı için o döneme ait sınav harç ücretini ödemekle yükümlüdür.

Sınavlar Nasıl Yapılır?

Sınavlar Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri ve gözlemcileri eşliğinde yapılmaktadır. Sınav süresi Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu esaslara göre farklılık göstermektedir.

Sınavda Geçer Puan Kaçtır?

Sınavlarda başarılı olmak için 100 üzerinden 45 puan almak yeterlidir. Bazı kurslarda puanlama sistemi değişebilmektedir.

Sertifika Geçerliliği Nedir?

Sınavın sonunda başarılı olan kursiyerlerimiz Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. Kurumumuzdan alınan sertifikalar tüm kamu ve özel kurumlarda geçerlidir. 

Sertifikam Kaç Günde Onaylanır?

Sertifikalar 7 iş günü içerisinde Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanarak kurumumuza teslim edilir. 

Sertifikamı Nasıl Sorgulayabilirim?

e-özel otomasyon sistemi üzerinden sertifika doğrulama ve sorgulama yapılabilmektedir.